Potřebujete poradit? Zavolejte nám
722 374 128
Kategorie spolehlivá firma
stavsem

Infrasauna - proč Infrasauny ?


V měsíci červenec a srpen DOPRAVA ZDARMA!!
 

přejít na produkty

 

Na naše kvalitní infrazářiče poskytujeme záruku 7 let.

Rozhodujete se pro koupi infrasauny ?

Infrasauna je výborným doplňkem do vašeho bytu či domácnosti. Infrasauny napomáhají zbavit se stresu a uvolnit po náročném dni. Infrasauna je ideálním řešením pro ty, kterým je finská sauna ze zdravotních důvodů zapovězena.
 
 
O SAUNOVÁNÍ: Jednou z nejstarších a nejoblíbenějších forem regenerace a relaxace organismu je saunování.
 
Rozlišujeme mezi základními třemi typy saunování: интернет магазин постельное белье киев
 
 INFRASAUNA
 
zde je způsob ohřevu lidského těla založen na ohřevu podkožní tkáně infračervenými paprsky. Tím je mnohem lépe snášena a infrasaunování se provádí při teplotě do 60°C. Infrasauna se předehřívá zhruba 10-15minut a samotné saunování  spočívá v jednom delším cyklu cca 25-45minut bez přerušení. Další velkou výhodou je mnohem menší příkon než v klasické sauně a to zpravidla do 2kW. Celý proces saunování se tím stává až 10x levnější, než je tomu u sauny klasické. Další nespornou výhodou je jednoduchost složení každé saunovací kabiny, které povětšinou nezabere více než 1hodinu a na připojení stačí normální zásuvkový okruh. Infrasauny jsou pro lidské tělo ohleduplnější, ekonomicky efektivnější a v posledních letech se stávají součástí životního stylu na celém světě.
Infrasauny jsou samonosné kabiny, které jsou vybaveny buď keramickými nebo karbonovýmí zářiči a ovládací jednotkou. K regeneraci organismu se využívá efekt infračerveného záření (pozor nemá nic společného s UV zářením odpovědným za spálení pokožky při opalování nebo mikrovlnným zářením). Toto infrazáření se používá v inkubátorech pro nedonošené novorozence. Infračervené záření je jednoduchá forma energie, která tělesa zahřívá přímo a to bez zbytečného sekundárního zahřívání vzduchu mezi nimi. Tím můžeme kabiny klidně používat i s otevřenými dveřmi, pokud požadovaným výsledkem má být infračervená penetrace kvůli svalovému prohřátí, kde není účelem dosažení výrazné potivosti. Používá se například před svalovým strečinkem, posilováním, běháním, nebo předpokládaným vystavením nízkých teplot, a to i v plném oblečení.
 
JAK NA NÁS INFRASAUNA PŮSOBÍ?
Infrasauna se používá k redukci hmotnosti i jako podpůrný prostředek k různým dietám. Za 30 minut saunování lze spálit až 600 kcal!!
 
* Příznivě působí na pokožku - z kůže se odstraňují nečistoty, odumřelé buňky, zvyšuje se
elasticita pokožky
 
* Urychluje hojení drobných poranění kůže, jako odřeniny, jizvy, popáleniny, a doporučuje se
jako podpůrná léčba při akné a lupénce.
* Při infračerveném záření dochází k tzv. hloubkovému pocení, čímž se z těla uvolňují toxické látky, těžké kovy, a to až do výše 15% z celkového vyloučeného potu. U klasické sauny je to pouze 5%.
* Infračervené záření blahodárně působí proti svalovému napětí, uvolňuje ztuhlost kloubů.
* Při saunování se uvolňují endorfiny, které jsou odpovědné za pocity dobré nálady a celkové pohody.
 
Zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou je v tom, že v infrakabině téměř 90% vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo, které se prohřívá hluboko ve svalových tkáních a jen zbývajících 10% se rozptýlí do okolí. Kdežto u klasické sauny je tomu naopak.
Saunováním v infrakabině dochází k intenzivnímu pocení již při teplotě kolem 50°C.
Infrasauna je nenáročná na prostor a spotřebu elektrické energie. Její spotřeba činí kolem 2kW a lze ji umístit kamkoli do interiéru.
 Dalšími výhodami infrasauny jsou jednoduchá a rychlá montáž, připojení na 230V a krátká doba předehřátí – většinou do 10 minut.
 
IONIZÁTOR KYSLÍKU
Zlepšuje kvalitu vzduchu v infrakabině. Je velice vhodný pro osoby, které trpí alergiemi nebo astmatickými potížemi.
Vzduch obohatí o záporné ionty (anionty), zbaví ho prachu a pylů. Ten pak připomíná vzduch u moře nebo v horách.
S anionty (záporně nabitými kyslíkovými ionty) se každý z nás setkává od narození.
Díky znečištění ovzduší je O-iontů stále méně.
 
OZÓNOVÁ TERAPIE
Ozón ničí bakterie, viry, plísně.
Podporuje látkovou výměnu a prokrvování.
Zadržuje volné radikály
Aktivuje tělesné antioxidanty
 
 
FINSKÁ SAUNA
 
-jedná se o suchou saunu, kde se teplota pohybuje kolem 100°. Zde dochází k prudkému ohřátí povrchu těla. Tělo reaguje pocením, čímž ochlazuje organismus. Tato klasická sauna se zpravidla předehřívá cca 1 hodinu, poté následují většinou tři saunovací cykly (dle výdrže asi 12min.) a následně 20minutová relaxace v odpočívárně. Po každém cyklu se doporučuje prudké ochlazení a to buď v ochlazovací lázni se studenou vodou, nebo alespoň studenou sprchou. Tím dochází k posilování imunity. Tento typ saunování je spíše určen pro zdravé jedince, není úplně vhodný pro astmatiky, kardiaky, alergiky a při poruše pohybového systému. V některých případech může být onemocnění přímo kontraindikací. Saunování v klasické sauně je spíše upřednostňováno jako součást společenského života a sauny jsou uzpůsobeny tak, aby se společně mohla saunovat celá rodina nebo kolektiv přátel. Tento typ sauny také vyžaduje většinou speciálně upravený prostor, keramickou dlažbu 
 
PARNÍ SAUNA
v této sauně se pohybuje okolní teplota mezi 70-80°C při skoro 100% vlhkosti. Tento t typ saunování působí příznivě na dýchací ústrojí a lidskou pokožku. Nevýhodou je větší počáteční investice jak do přizpůsobení interiéru kvůli zvýšené vlhkosti, tak i k potřebné technologii výroby páry a následného odvětrávání.
Při nedostatečné dezinfekci mohou v tomto prostředí vznikat různé kožní potíže.

přejít na produkty

Previous
  • infrasauny Infrasauny
  • Interierové dveře Interierové dveře
  • Obložkové dveře Obložkové zárubně
  • Kování Kování
  • Finské sauny Finské sauny
  • Výřivky Výřivky
  • Interiérové dveře Interiérové dveře
  • Obložkové zárubně Obložkové zárubně
Next